Поддържането на добро качество на въздуха в дома и офиса е от основно значение за вашето здраве и благополучие. Зимата е от решаващо значение за това, а симптомите на относително ниска влажност бързо се усещат. Неприятното усещане в гърлото, сухата кожа, умората? Имате нужда от овлажнител! Но как да изберете точния уред за най-добър ефект? Можем да помогнем!
Защо да използваме ултразвуков овлажнител през зимния сезон?
В предишна статия разгледахме важността на овлажняването на въздуха в ежедневието ни. Защо? През зимата спадът на температурата прави въздуха по-сух. Това, комбинирано с нашето централно отопление, води до значително понижаване на относителната влажност. Така че, за да се предотвратят някои от симптомите, често свързани с този сезон – настинки, умора, главоболие – е важно да се поддържа оптимално ниво на влажност от 40 до 60% във всяка стая във вашето жилищно пространство.
Искате да разберете повече? Вижте как да използвате овлажнител, за да намалите неудобствата на зимата!
Подбрани условия за правилен избор
Принципът на ултразвуковия овлажнител е да разбие водата на малки капчици и да я разпръсне във въздуха в помещението.
-
Условие 1: Използване по предназначение
Когато купувате ултразвуковия овлажнител, важно е да знаете точно как ще го използвате. Устройство, поставено в детска спалня, ще изисква специално внимание. По същия начин, размерът на помещението е един от критериите при използване на овлажнител.
-
Условие 2: Размерът на стаята
Преди да изберете овлажнител, трябва да насочите вниманието си към местата, които искате да третирате. В зависимост от вашите предпочитания, трябва да изберете устройство, подходящо за обема на стаята. Като общо правило, различните производители на овлажнители смятат, че височината на жилищната площ е 2,5 м. Така можете да използвате това като основа при изчисляване на площта на помещението.
-
Условие 3: Автоматичен или ръчен контрол
Колко внимание трябва да се обърне на овлажнителя, зависи в по-голяма или по-малка степен от обема на съответната стая. Овлажняването на вашето жилищно пространство е добре и добре, но трябва да избягвате твърде високата влажност. За да направите това, препоръчваме да го следите с помощта на влагомер.
За по-голямо удобство, винаги можете да изберете овлажнител с вграден влагомер. Тази автоматична система за управление променя параметрите си автономно, като поддържа постоянно, идеално ниво на относителна влажност.
-
Условие 4: Твърдост на водата
Преди да изберете овлажнител за въздух, е важно да знаете твърдостта на водата. Ако водата е много твърда, е важно да се мисли за използване на филтърна касета за омекотяване на водата. Това омекотява твърдата вода, защитава функционирането на устройството и значително намалява варовика, който може да се отложи в него. Животът на уреда ви зависи от твърдостта на водата. Препоръчваме да сменяте филтъра му на всеки 1 до 3 месеца.
-
Условие 5: Етерични масла
Поради ползите, които етеричните масла носят, когато се запръснат във въздуха, може да се наложи да се вземе предвид този фактор при избора на овлажнител. Някои овлажнители осигуряват възможност за добавяне на етерични масла, а други не. Във всеки случай е важно да се спазват инструкциите за употреба по отношение на разрешените капки и броя на хората в стаята. Например, овлажнител, работещ в детската спалня, трябва само да разпръсква етерични масла в стаята, когато детето не е вътре.